Games Marketplace - Odealo
0.00 25 (Click on the icon to view details)

Articles

[PL]Przedmioty kosmetyczne w Diablo 3

[PL]Przedmioty kosmetyczne w Diablo 3

Zdobądź swoje własne Kosmiczne Skrzydła, Stworki oraz inne Przedmioty Kosmetyczne w Diablo 3! Wszystko z pomocą naszego Kompendium

Skrzydła, Pety oraz inne Przedmioty kosmetyczne w Diablo 3

Kosmiczne Skrzydła, unikalne Stworki, Transmogryfikacje oraz proporczyki stały się ostatnio bardzo popularne w świecie Diablo. Znakomita część z nich została dodana w Patchu 2.4.1, jednak ograniczanie się tylko do tego patcha mocno zubożyło by, nasze obszerne Kompendium.

Dowiecie się w nim:

 1. Kim jest Goblin Menażerion?

 2. Jakimi ścieżkami chadza Tęczowy Goblin?

 3. Jakie Stworki w trawie piszczą?

 4. Jak zwiększyć swoje szanse na znalezienie Kosmicznych Skrzydeł, Żniw, Skrzydeł Sokoła?

 5. Czym jest transmogryfikacja?

 6. Oraz jak ubrać waszą postać tak, by była najszybsza.

To i wiele innych znajdziecie w tym wielkim

Kompendium Wiedzy o Przedmiotach Kosmetycznych w Diablo 3

Goblin Menażerion

Wraz z patchem 2.4.1 świat Petów poszerzył się aż o 20 nowych pozycji. Znakomita większość z nich jest do zdobycia poprzez polowanie na Goblina Menażeriona (z ang. Menagerist Goblin). Po uśmierceniu Goblina zawsze wypada z niego losowy zwierzak (o ile nie posiadacie już wszystkich) w postaci legendarnego przedmiotu - należy go użyć aby zwierzaczek pojawił się w waszym arsenale! W dalszej części tego artykułu znajduje się lista lokacji w których możemy najczęściej znaleźć Gobliny.

Gorej (Blaze)
(flaming skull) - Stworek nawiązujący do postaci Ghost Ridera ze stajni Marvela - dokładniej do Johnego Blaze (Jednego z nosicieli Ghost Ridera)
Fifi (Buddy)
(fallen hound)
Tekla (Charlotte)
(spider) - Nazwa, wygląd jak i opis stworka nawiązują do dziecięcej powieści pod tytułem Charlotte's Web
Przyjacielska Rękawica (Friendly Gauntlet)
(hand) - Ewidentny ukłon
oddany w stronę rodziny Addamsów. Rączka (Thing) z rodziny Addamsów (The Addams Family)
Galthrak Pomylony (Galthrak the Unhinged)(crustacean demon) Grunkk
(mini-Siegebreaker)
Nawiedzona Hanna 
(Haunting Hannah)
(ghost) - Każdy z nas pamięta Gęsią Skórkę, najprawdopodobniej duch jakim jest Haunting Hannah nawiązuje do postaci Hannah Fairchild - bohaterki książki i serialu Gęsia Skórka (Goosebumps)
Humbart Wessel
(arcane skull) - Widzieliśmy tę czaszkę już w Diablo II, to właśnie Humbart Wessel podróżował wraz z Zaylem Nekromantą
Lady Morthanlu
(khazra)
Zagubiony Chłopiec (Lamb)
(squire boy) - Chłopiec nie tylko nawiązuje, lecz wręcz przedstawia postać Linka z popularnej serii Zelda
Malferia 
(Malfeasance)
(specter)
Panna Madeleine 
(Ms. Madeleine)

(doll)
Lady Józefina
(Overseer Lady Josephine )

(teddy bear)
Królowa Sukkubów
(Queen of the Succubi)
(succubus)
To Co Musi Zostać Nienazwane
(That Which Must Not be Named)

(mini-Cow King) - Stworek nawiązujący do Krowiego Króla (The Cow King) i do "Nie krowiego poziomu" (Not The Cow Level)
Bełkotnik
(The Bumble)

(yeti)
Fani Sagi Gwiezdnych Wojen powinni doskonale znać tą kreaturę. Jest to prawodopobnie Wampa który niemal niezjadł głównego bohatera, Luke'a Skywaler'a
Mimik
(The Mimic)

(chest) - Ciężko znaleźć jedno tylko nawiązanie, potwory tego typu występują w niejednym universum, min. Final Fantasy, Dark Souls i w wielu mniejszych tytułach, Potwora "The Luggage" znajdziemy natomiast w powieści Discworld
Żołądkowiec
(The Stomach)

(mini-Ghom)
 
Jednoróg
(Unihorn)

(unicorn) - Początkowo istniały dwa różne warianty tego stworka (biało=niebieski i ognisto-czarny). Ostatecznie tylko pierwsza wersja znalazła się w Patchu 2.4.1. Czarna wersja pojawiła się później pod nazwą Dream of Piers
 

Liv Moore

Liv Moore zostawiliśmy na deser z racji z jej wyjątkowości, jako jedyna z nowo dodanych stworków nie wypadnie wam po zabiciu Goblina Menażeriona, ale jest do zdobycia z bardzo rzadkiego potwora. By Liv Moore znalazła się w naszej kolekcji musimy udać się do lokacji Kotlina Lamentów (The Weeping Hollow) i ubić unikatowe zombie o imieniu Ravi Śnieżnobiały (org. Ravy Lilliwhite). Jako ciekawostkę warto zaznaczyć iż Ravi jest nawiązaniem do dwóch postaci z serialu IZombie, czyli : Raviego Chakrabarti i Majora Lilywhite'a. Zarówno Ravi jak i Lillywhite są wielkimi entuzjastami Diablo 3.
W Diablo możecie spotkać również inne stworki. Są one jednak z reguły niedostępne w trakcie normalnej rozgrywki, a jedynie do zdobycia w ramach specjalnych promocji jak np. kupno limitowanych edycji Diablo 3 i innych tytułów ze stajni Blizzard, jako nagrody w specjalnych wydarzeniach lub za sezonowe osiągnięcia. Nie będziemy was nakłaniać na dodatkowe nieplanowane wydatki, jednak z czystym sumieniem zachęcamy was do uczestnictwa w sezonowej przygodzie, chociażby w celu zdobycia unikatowych nagród jakie ze sobą niosą.

Kosmiczne Skrzydła oraz Skrzydła mistrzostwa to najfajniejsze przedmioty kosmetyczne w Diablo 3. Są one jednak tak rzadkie, że ich zdobycie jest niemal niemożliwe dla przeciętnego gracza. Na Odealo są jednak oferowane usługi zdobycia zarówno Skrzydeł jak również innych przedmiotów kosmetycznych.

Tęczowy Goblin i Kucykowo

Jednym z najbardziej pożądanych Goblinów jest Tęczowy Goblin. Tęczowego Goblina  spotkasz w tych samych lokacjach co Goblina Menażeriona. Pośmiertnie otwiera portal do lokaliizacji "Kaprysów" gdzie z "odrobiną" szczęścia może wam wypaść najrzadszy i jednocześnie najcenniejszy przedmiot kosmetyczny -

Kosmiczne Skrzydła

Eksplorując Kucykowo mamy szansę natrafić na bardzo rzadkiego kucyka czyli Księżniczkę Lilian (Princess Lilian), szanse na jej pojawienie się to jedynie około 0,5%. Jeśli jednak jej nie spotkałeś, mimo wszystko warto zwiedzić i wyczyścić cały teren. Szansa na wypadnięcie przedmiotów legendarnych jest bardzo wysoka, oraz mamy możliwość znaleźć tutaj dwie bardzo ciekawe bronie legendarne, służące do Transmogryfikacji - są to Horadryjski Hamburger oraz Spektrum:

Horadryjski Hamburger
Spektrum

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie swoich wymarzonych skrzydeł, poprzez dzielenie się Goblinami z przyjaciółmi lub korzystanie w tym celu z forum społeczności  - musisz przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad.

 1. Aby można było zaprosić przyjaciół, nie można zaatakować Goblina, a tym bardziej zabić.Gdybyś zaprosił przyjaciół do swojej grupy już po śmierci Tęczusia, Portal dostępny będzie tylko dla Ciebie.

 1. Gobliny wydają charakterystyczne dźwięki (skrzeczenie). Słysząc je trzeba grać bardzo ostrożnie by nie zaatakować Goblina lub go nie przestraszyć (jeśli zaatakowany Goblin zacznie uciekać i nie zostanie zabity w krótkim czasie, otworzy sobie portal przez który nam ucieknie). Należy wystrzegać się atakowania poza ekran, w innym wypadku stracimy szansę na dzielenie się Goblinem z przyjaciółmi.

 1. Paniętaj aby wszyscy twoi przyjaciele i kompanii zdążyli dołączyć do rozgrywki zanim zabijecie Goblina. Gracze którzy widnieją z lewej strony jako członkowie zespołu, ale znajdują się jeszcze w ekranie Menu lub rozgrywka jeszcze im się wczytuje mogą mieć problemy z wejściem do portalu.

 2. Dobrym pomysłem może być również rozpoczęcie poszukiwań w zespole. Każdy z was może eksplorować inne lokacje, nawet być może w różnych aktach. W ten sposób możecie zignorować powyższe reguły - w końcu jesteście już razem w jednej grze i nie będziecie mieć problemów z wejściem w Portal.

Dzielenie się Goblinem poprzez Społeczności

Konieczność odnalezienia Tęczowego Goblina, a następnie jedynie 0,5% szansy na odnalezienie bardzo rzadkiego Kucyka, by w końcu po jego zabiciu zdobyć wymarzone Skrzydła - Gracze wspierają się wzajemnie w wysiłku zapraszając innych graczy do Swojej grupy, po znalezieniu Goblina (licząc tym samym na wzajemność).
Aby dołączyć do takiej społeczności wchodzimy do gry i z rozwijanego paska gdzie widnieją nasi znajomi wybieramy “Społeczności” (Skrót klawiszowy Shift + O). Szukamy społeczności która zajmuje się szukaniem Goblinów. W nazwie może znajdować się “Goblin”, “Tęczowy Goblin” , “Skrzydła” i tym podobne.
Optymalnym jest, aby szukać grup otwartych. Jeśli jednak zamierzasz aktywnie dzielić się swoimi odkryciami, nikt nie odmówi Ci członkostwa również w grupach prywatnych. Na czacie danej społeczności ogłaszasz i sam poszukujesz ogłoszeń o znalezieniu Tęczowych (lub innych) Goblinów. Oczywiście jeśli będziesz jedynie się dołączał, samemu nie zapraszając ludzi, szybko będziesz przez daną społeczność ignorowanym.
Niestety skrzydła te (jak każde inne) pomimo swojej unikalności nie ponoszą żadnej spośród statystyk postaci, ani nie dodają żadnej nowej umiejętności. Niosą ze sobą jedynie wartości wizualne oraz wyższy prestiż wśród społeczności graczy.

Jak zwiększyć szanse na znalezienie Goblinów?

Są sposoby na to, by poprzez odpowiedni dobór swojej ścieżki zwiększyć szansę na skuteczność naszych poszukiwań. Ścieżek jest wiele, być może niektóre jeszcze nieodkryte. Poniżej przedstawiamy Wam nasze propozycje:

Ścieżka Pierwsza:

1) Akt 1 Północne Wyżyny (Northern Highlands).

2) Akt 1 Południowe Wyżyny  (Southern Highlands).

3) Akt 1 Jaskinia Klanu Księżyca (Cave of the moon Clan)

4) Akt 1 Królewskie Krypty (Royal Crypts)

5) Akt 1 Katedra poziom 2 (Cathedral 2)

6) Akt 1 Przejście Leoryka (Leorics Passage)

7) Akt 2 Miasto Kaldeum - należy przejść do ścieków (City of Caldeum (jump to sewer)

8) Akt 2 Starożytny Akwedukt - Zachodni Kawał + Wschodni Kanał (Ancient Waterway  - Western Channel + Eastern Channel).

9) Akt 3 Wieża potępionych wszystkie 3 poziomy + Wieża przeklętych ( the tower of the damned [all 3 levels] +  tower of the cursed)

10) Akt 5 Forteca Pandemonium ( Pandemonium Fortress always 2 goblins.)

Ścieżka Druga:

1) Akt 2 Starożytny Akwedukt poziom 1 i 2 (Ancient Waterways - Western Channel 1 & 2)

2) Akt 1 Królewskie Krypty (Royal Crypts)

3) Akt 1 Południowe Wyżyny  (Southern Highlands - Cave of the Moon Clan 1 & 2)

4) Akt 3 Rdzeń Arreat (Core of Arreat)

Ścieżka Trzecia:

1) Akt 2 Zachodni Kanał poziom 1 i 2  (Western Channel Level 1&2 (Ancient Waterway WP)

2) Akt 1 Królewskie Krypty (Royal Crypts WP)

3) Akt 1 Jaskinia Klanu Księżyca, Południowe Wyżyny (Cave of The Moon Clan, Southern Highlands WP)

4) Akt 3 Rdzeń Arreat - (Core of Arreat)

Lista wszystkich lokacji, w których często możesz spotkać Gobliny:

 1. Akt 1 Jaskinia Klanu Księżyca poziom I i II (Cave of the Moon Clan level 1 and 2)

 2. Akt 3 Rdzeń Arreat (Core of Arreat)

 3. Akt 1 Splugawione Krypty (Defiled Crypts)

 4. Akt 2 Wschodni Kanał poziom I i II (Eastern Channel level 1 and 2)

 5. Akt 1 Butwiejący Las (Festering Woods)

 6. Akt 1 Sale Agonii poziom trzeci (Halls of Agony level 3)

 7. Akt 1 Tereny Łowieckie Leoryka(Leoric’s Hunting Grounds)

 8. Akt 1 Przejście Leoryka (Leoric’s Passage)

 9. Akt 1 Północne Wyżyny (Northern Highlands)

 10. Akt 1Królewskie Krypty (Royal Crypts)

 11. Akt 1 Południowe Wyżyny (Southern Highlands)

 12. Akt 3 Wieża przeklętych poziom I i II (Tower of the Cursed level 1 and 2)

 13. Akt 3 Wieża potępionych poziom I i II (Tower of the Damned level 1 and 2)

 14. Akt 2 Zachodni Kanał poziom I i II  (Western Channel level 1 and 2)

Skrzydła Sokoła

Skrzydła Sokoła (Falcon Wings) wypadają z rzadkiej Tajemniczej Skrzynki (Mysterious Chest). Skrzynka nie odbiega wizualnie od reszty zwykłych skrzynek, jest delikatnie jaśniejsza. Znajduje się w Akcie IV w lokacji "Pierwszy Poziom Ogrodów Nadziei"(Gardens of Hope Tier 1).
Skrzyneczka za każdym razem rozmieszczona jest losowo, a zdarzyć się może iż po przeczesaniu całego poziomu jej nie znajdziemy (fizycznie jej tam nie będzie). Najlepiej opuścić wtedy grę i dołączyć ponownie, znów udając się do ogrodów. Korzystając ze społeczności wielokrotnie zwiększasz swoje szanse na stanie się szczęśliwym posiadaczem tych Skrzydeł. Podobnie jak w przypadku Tęczowego Goblina - W razie znalezienia, a jeszcze przed otwarciem skrzynki, warto zwołać przyjaciół lub ogłosić się na społeczności.

Żniwa - Proporzec

Chcąc znaleźć Proporzec Żniwa (znany również jako Proporzec Upadłych, Harvest Pennant) udajemy się do Aktu drugiego, naszym celem jest odnalezienie unikalnego Szamana o nazwie "Graw Herold". Pojawia się on podczas wydarzenia "Zagubiona Karawana".
By trafić na wydarzenie warto wiedzieć iż mapa dzieli się na dwa duże obszary, w lewą i prawą  stronę od  - wydarzenie znajdziemy jedynie z lewej strony mapy. Szamanowi towarzyszyć może równie unikalny Beyatt. Żniwa wypadają po zabiciu Graw Herold, są legendarnym przedmiotem, trudnym do przeoczenia.
8 Lipca 2016 Blizzard wydał oświadczenie, w którym przeprosił graczy za błąd w grze. Jak sami to ujęli, chcieli stworzyć przedmioty bardzo rzadkie i trudne do znalezienia, a okazało się iż w ogóle się nie pojawiają. By zadośćuczynić graczom za ich daremnie poświęcony czas, Blizzard wprowadził 48-godzinną premię postaci podwójnego złota i podwójnej liczby krwawych odłamków.

Odealo to najbezpieczniejsza platforma handlowa dla graczy MMO. Prowadzimy również rynek Diablo 3, na którym oferowane są usługi zdobywania przedmiotów Legendarnych i zestawów w formie Multibox'ów oraz Boostingu.

Transmogryfikacje

Wraz z Patchem 2.4.1 dodano sporą liczbę nowych transmogryfikacji. W patchu tym pojawiło się wiele nowych białych przedmiotów(dlatego całkiem łatwych do przeoczenia), które wypadają tylko z rzadkich i określonych potworów, lokacji lub skrzynek i których jedynym zastosowaniem jest Transmogryfikacja. Dzięki niej możemy zmienić wygląd elementów naszego ekwipunku jak broń, zbroja, hełm i innych.
Transmogryfikacja w żaden sposób nie wpływa na statystyki bohatera czy przedmiotu, zmienia tylko ich wygląd. Transmogryfikację można przeprowadzić u Wieszczki, różnorodność dostępnych opcji zmiany wyglądu zależy od jej poziomu, który to możemy zwiększać.  Ilość dostępnych opcji zależy również  od ilości/rodzajów zdobytych i zidentyfikowanych przedmiotów legendarnych. Każdy zabieg identyfikacji legendarnego przedmiotu sprawia iż Wieszczka uczy się jego wyglądu. Podobnie działa to w przypadku wspomnianych białych i niebieskich (Normalnych i Magicznych) przedmiotów, które wystarczy jednak tylko podnieść z ziemi.

Poniżej niepełna jeszcze lista przedmiotów wraz z miejscem, w którym możemy je znaleźć:

1) Hełm z Czaszkowego Skorupiaka (Helm of the Cranial Crustacean) – Jaskinia na Wyspie Szarej Pustki,

2) Gwiezdne Naramienniki (Star Pauldrons)– Kraina przerażenia, wypadają po zabiciu Uber Diablo,

3) Kusza Korvusu (Crossbow of Corvus) – Krwawe Moczary, do znalezienia w Tajemniczej skrzyni,

4) Dźgacz (Man Prodder) – Wypada po zabiciu Władcy Dzwonków tj. Strażnika krowiej Szczeliny,

5) Korbacz Masakry (Flail of Carnage) – Możemy zdobyć go zabiciu Rzeźnika w formie Strażnika Szczeliny,

6) Pazur Pantery (Panther’s Claw) – Wieczna Knieja, dokładniej w obszarze związanym z Ruinami Szeszeronu, do znalezienia w tajemniczej skrzyni,

7) Łomot Gordona (Mace of the Crows) – do zdobycia z Magicznej Beczki w Barakach na poziomie 2,

8) Rzeźnik Bogów (God Butcher)– Akt V, Znajdziemy go w Katedrze Zakarum, ta znowu mieści się w Enklawie Ocalałych.

9) Łańcuch Templariusza (Templar’s Chain) – Katedra Poziom II w tajemniczej skrzynce,

10) Wola Que-Hegan’a (The Que-Hegan’s Will) – Sale Agonii Poziom III. Wypada po zabiciu fioletowego potwora Nevaza,

11) Królodawca (King Maker) – Akt II Kąsające Piaski, wypada z fioletowego potwora „Regreb the Slayer” (Fallen Overseer),

12) Ręka Rozpaczy (Hand of Despair) – Wypada po zabiciu Rakanotha,

13) Pocałunek Żniwiaża (Reaper’s Kiss) – Wypada po zabiciu Infernalnej Służebnicy (Strażnik Szczeliny),

14) Furia Sungjae (Sungjae’s Fury) – Zatopiona Świątynia I akt. Przedmiot wypadnie po odnalezieniu Tajemniczej skrzynki,

15) Złoty Róg (Steffon’s Heavy Lance) – znajdziemy go w Magicznej Skrzynce w Kraterze Arreat na poziomie 1,

16) Bursztynowe Skrzydło (Amberwing) –Wypada po zabiciu Erethona (Strażnik Szczeliny),

17) Drugi pięcioroczny miecz (Second Quinquennial Sword) – Wypada po zabiciu Josha Mosquiery (Piekło twórców). W tej samej lokacji znajdziemy Pięcioroczny Miecz (Quinquennial Sword),

18) Gwiezdny Hełm (Star Helmet)  – Wypada po zabiciu Orlasha (Strażnik Szczeliny),

19) Klinga Króla Ghuli (Ghoul King’s Blade) – Ogrody Nadziei Poziom II, do znalezienia w tajemniczej skrzynce,

20) Zemsta Aidana (Aidan’s Revenge) – przedmiot niestety obecnie niedostępny w grze,

21) Skorn Kanaiego (Kanai’s Scorn) - przedmiot dostępny ze skrzynki przy Nieśmiertelnym Tronie w Ruinach Seszeronu. Niestety przedmiot wypada tylko od 24-31 Marca - jeśli nie załapaliście się w tym roku, udajcie się tam w przyszłym.

Powyższa lista prawdopodobnie nie wyczerpuje tematu przedmiotów do Transmogryfikacji, jednak jeśli tylko dowiemy się czegoś o nowych przedmiotach będziemy ją aktualizować.

Tęczowa Ramka

Wraz z patchem 2.4.1 zyskaliśmy szansę na znalezienie nowej ekskluzywnej Tęczowej Ramki, której zdobycie pochłonęło dziesiątki godzin u niejednego gracza. Chcąc zdobyć nowy portret, musimy udać się do Kaprysowa. Ramka wypada po zabiciu Sir Williamia. Sir William jest odpowiednikiem Księżniczki Lilian z Kucykowa, ponieważ jego szansa na pojawienie się jest bliska 0,5 - 1%. Należy pamiętać jednak, że Sir William pojawić się może tylko w Kaprysowie, a Księżniczka Lilian jedynie w Kucykowie. By znaleźć się w Kaprysowie musimy mieć Pasterski Kostur w ekwipunku. Mając go w plecaku trzeba porozmawiać z krową w Starych Ruinach. Nie będziemy rozpisywać się na temat Kostura oraz Kaprysowa, gdyż są one dostępne niemal od samej premiery Diablo 3. W porównaniu jednak do Kucykowa, można zapraszać znajomych do rozgrywki już nawet po otwarciu portalu. Dlatego warto być aktywnym członkiem danej społeczności a na pewno zwiększamy swoje szanse na zaproszenie do gry gdzie czeka na nas już Sir William.

Najszybsza postać do szukania Goblinów

Prawdopodobnie podczas farmienia będziemy wielokrotnie powtarzać tę samą czynność i na nowo przechodzić tę samą lokację. Niska szansa na zdobycie najcenniejszych przedmiotów kosmetycznych wręcz gwarantuje nam dużą powtarzalność. Tym Bardziej warto zadbać o maksymalną prędkość naszej postaci, by eksploracja mapy trwała krócej niż zwykle. W tym celu postaramy się przybliżyć jakie klasy postaci do tego się najbardziej nadają, jaki jest najlepszy ekwipunek oraz dobór umiejętności.

Zdecydowanie najlepszą postacią do poszukiwań Goblinów oraz innych przedmiotów kosmetycznych jest Szaman. Jak się pewnie domyślacie, wynika to z faktu że jest to najszybsza obecnie postać w grze.(Notka od autora: jak wynika z waszych komentarzy, nie jest to najszybsza postać w grze, odpowiednio ubrany Mnich, który może spamować Śmiałe Uderzenie/Dashing Strike, będzie szybszy, jednak ze względów praktycznych i dużych wymagań "sprzętowych" mimo to będziemy polecać wam Szamana. Co do samego Mnicha, piszemy dla was osobny poradnik, jak należy ubrać tę przeciekawą postać)
Szamanem wystarczy posiadać Zestaw Manajumy (Krwawa Zdobycz Manajumy oraz Wykrawacz Manajumy) który zwiększa czas trwania Wściekłego Kurczaka do 15 sekund oraz prędkość poruszania się kiedy jesteśmy w tej formie o 100%. Obecnie żadna inna umiejętność nie może się temu równać. Jeżeli zależy nam tylko na poszukiwaniach a nie normalnej rozgrywce, możemy ustawić poziom trudności na najniższy i śmiało poruszać się posiadając w swoim ekwipunku tylko te 2 przedmioty. Jeżeli chcemy być jeszcze szybsi (tak, jest to możliwe) ubrać możęmy jeszcze:

1) Warzechijskie Ochronne Karwasze (Warzechian Armguards), dające nam premię do szybkości kiedy niszczymy jakieś obiekty np. rozbijając beczki,
 

2) Pas Krelma (Krelm’s Buff Belt)- dodaje 25% szybkości ruchu o ile nie otrzymujemy obrażeń - jak się przekonacie bieganie w postaci kurczaka ułatwia to zadanie,

3) Opaska chciwości (Avarice Band) wraz z legendarnym klejnotem 4) Skarb Zbieracza (Boon of the Hoarder) - te przedmioty działają poniekąd dobrze tylko w parze - klejnot zwiększa prędkość ruchu kiedy podnosimy złoto, natomiast Opaska, ułatwia nam ten proces, zwiększając zasięg z jakiego jest ono podnoszone,

5) Stwór z Otchłani (Thing of the Deep) - przedmiot można używać dodatkowo Szamanem w kostce Kanaiego - pozwala niemal za każdym razem powrócić do postaci kurczaka kiedy wybuchamy, oraz ułatwia zbieranie złota jeżeli korzystamy z poprzednio wspomnianej kombinacji przedmiotów.

Używając Szamana warto również pamiętać o odpowiednim doborze umiejętności pasywnych - optymalnym wyborem będą Prawo Śmierci, niesamowicie współdziałające ze Stworem z Otchłani, pozwalając nam niemal automatycznie powracać do formy kurczaka kiedy kończy się nam czas, oraz Niezłomna Lojalność, która przyspieszana nas o conajmniej dodatkowe 15%. Przy tym drugim wyborze należy jednak pamiętać iż musimy mieć przywołanych sługów (np. Monstrum) którzy mogą niestety zaatakować Goblina.

Powyższe przedmioty jak zauważyliście ograniczają się tylko do dodatków i broni. Jeżeli zależy nam tylko na prędkości to całkowicie wystarcza, jednak jeżeli planujemy również przy okazji grać (np. wykonując zadania w Trybie Przygody) na wysokim poziomie Rozpaczy - możemy śmiało używać ich w połączeniu z Zestawami. Dobrze spisywać się będzie zestaw Piekielnego Kła lub Arachyra. Przedmioty które stosujemy do przyspieszenia, nie będą w znaczącym stopniu obniżać zadawanych przez nas obrażeń dlatego normalna rozgrywka będzie cały czas możliwa.

Drugą z klas którą można polecić do tego typu rozgrywki będzie Krzyżowiec. Nie będzie on nigdy tak szybki jak Szaman, jednak z wykorzystaniem 6) Zestawu Dziedzictwa Koszmarów (Legacy of Nightmares) oraz korbacza 7) Rychły Wyrok (Swiftmount) będzie on i tak niesamowicie szybki a jednocześnie nie straci nic na zadawanych przez siebie obrażeniach, co powoduje że gra nim sprawia wiele frajdy. Mowa tu oczywiście o niesamowicie popularnym buildzie Lon Bombardment, który łatwo możecie znaleźć na internecie. Istotnymi będą umiejętności pasywne Ferwor oraz Boskie Przywództwo, które pozwalają bardzo szybko dosiąść ponownie Wierzchowca zwiększającego znacznąco naszą prędkość ruchu. Oczywiście w tym wypadku również możecie wykorzystać wcześniej wspomniane przedmioty jak: 1) Warzechijskie Ochronne Karwasze, 2) Pas Krelma (w tym wypadku w Kostce Kanai’ego zamiast Kirysu Jastrzębia, 3) Opaska chciwości i 4) Skarb Zbieracza (pierścień również niestety w Kostce).

1)Warzechijskie
Ochronne Karwasze
2) Pas Krelma
3) Opaska chciwości 4) Skarb Zbieracza
5) Stwór z Otchłani 6) Rychły Wyrok
7) Jęczący Żywiciel
(zestaw)
7) Litania Niepokonanych
(zestaw)

 

Odealo to platforma handlowa dla graczy MMO, w tym również Diablo 3. Dzięki wprowadzeniu systemu Loot 2.0 oraz niemal całkowitemu wyeliminowaniu handlu pomiędzy graczami, usługi nabijania przedmiotów i poziomów w formie Multibox'ów oraz Boosting'u zyskały ogromnie na popularności. Te oraz wiele innych ofert dotyczących Diablo 3 znajdziesz na Odealo. 

Inne przedmioty kosmetyczne

W Diablo 3 występuje wiele innych Petów, Skrzydeł, Proporców czy Ramek. Niestety jednak większość z nich nie będzie już dostępna w grze dlatego nie będziemy się na nich specjalnie skupiać. Wiele z nich gracze otrzymywali za zakup limitowanych lub kolekcjonerskich edycji Diablo lub innych gier ze stajni Blizzard. Inne mogły być nagrodami za udział w specjalnych wydarzeniach lub za osiągnięcia sezonowe. W tym miejscu specjalnie zachęcamy do uczestnictwa w przygodzie sezonowej. Zdobycie przedmiotów kosmetycznych, które w nich się pojawiają z reguły jest bardzo prosta i wymaga kilku dni gry, natomiast dla bardziej wytrwałych graczy, unikalność pozostałych przedmiotów do zdobycia oraz dodatkowe miejsce w schowku, powinny również stanowić odpowiednią nagrodę za włożony trud w wykonanie wszystkich misji. 

Poniżej przedstawiamy wybrane nagrody, które gracze otrzymać mogli za udział w trybie Sezonowym:

"Skrzydła" Chwyt Cierpienia

Sezonowe Stworki

Lodowy Pies
(Frost Dog)
Nagroda z Sezonu 4
Żywotny Korzeń
(Old Growth)
Nagroda z Sezonu 5
Sen Piersa
(Dream of Piers)
Nagroda z Sezonu 7
Skalniak
(Rocky)
Nagroda z Sezonu 9

Skrzydła Oddanego i Skrzydła Mistrzowstwa
(z ang. Wings of the Dedicated oraz Wings of Mastery)

Wings of Mastery
Wings of the Dedicated

Ostatnimi przedmiotami kosmetycznymi, o których chcielibyśmy wspomnieć w naszym Kompendium są Skrzydła Oddanego, Skrzydła Mistrzostwa (tłumaczenie własne, możliwe że w grze z polską wersja językową nazywają się trochę inaczej) oraz Proporce Klasowe (Ascendenta oraz Mistrzowskie - po dwa dla każdej z sześciu klas postaci). Są to  niezwykle rzadkie i robiące niesamowite wrażenie w grze przedmioty kosmetyczne, które można zdobyć w trakcie normalnej rozgrywki. Obie pary skrzydeł oraz proporce do zdobycia są poprzez wykonanie wszystkich Podziemii Zestawów. Poproce otrzymuje się za wykonanie Podziemii dla danej klasy, przy czym proporce Ascendenta za wykonanie wszystkich misji, natomiast proporce Mistrzowskie za wykonaniech podziemii na poziomie mistrzowskim. Jeżeli chodzi o skrzydła to mamy podobną sytuację - Skrzydła Oddanego za wykonanie wszystkich podstawowych misji w Podziemiach Zestawów, oraz Skrzydła Mistrzostwa za wykonanie ich na poziomie Mistrzowskim.

Ascendant Pennants Mastery Pennants
Łowca Demonów
Mnich
Czarodziej
Szaman
Barbarzyńca
Krzyżowiec

Najpopularniejszymi usługami oferowanymi na naszym rynku Diablo 3 są: zdobywanie niezidentyfikowanych przedmiotów legendarnych i setowych, kończenie przygód dla skarbów Horadrimów, nabijanie poziomów oraz Paragonów oraz zdobywanie przedmiotów kosmetycznych ze Skrzydłami Kosmicznymi włącznie.

Temat jest niestety tak rozległy, że powinien stanowić niezależny artykuł. Jeśli podoba się wam nasze Kompenium Wiedzy o Przedmiotach Kosmetycznych w Diablo 3 i chcielibyście abyśmy napisali dla was poradnik jak bezboleśnie wykonać wszystkie Podziemiia Zestawów i zdobyć te prestiżowe Srzydła, napiszcie o tym w komentarzach. Każdy polubienie i udostępnienie będzie dla nas  również nieocenionym źródłem motywacji do dalszej pracy :)

Mamy szczerą nadzieję, że powyższy artykuł będzie dla was ciekawą lekturą i niejednemu z was przyczyni się do zdobycia upragnionych Skrzydeł lub innych przedmiotów - a także pozwoli poznać Diablo od trochę innej strony.

Jeśli masz jakieś sugestie lub chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej w temacie przedmiotów kosmetycznych w Diablo 3, napisz nam o tym w komentarzach poniżej!

Grafiki wykorzystane w tym artykule należą do Blizzard Enterntainment.Diablo 3 Skrzydła i Pety (Serwer US)