Games Marketplace - Odealo
0.00 25 (Click on the icon to view details)

Żarty informatyków

This page is a translation of the original one by John W. McCormick that can be found at http://www.cs.uni.edu/~mccormic/humor.html

 

Żarty informatyków

Software Engineering Humor

 


Programista, sprzętowiec i kierownik oddziału byli w drodze na spotkanie w Szwajcarii. Jechali stromą górską drogą, kiedy nagle zawiodły hamulce w samochodzie. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, odbił się od barier ochronnym i cudem zatrzymał się na środku zbocza.

Wszyscy trzej, w szoku ale cali i zdrowi, mieli teraz niemały problem: utknęli w połowie góry w samochodzie bez hamulców. Co mają zrobić?

„Wiem” - powiedział kierownik oddziału - „Spotkajmy się, ustalmy Wizję, sformułujmy Statement, zdefiniujmy Target i poprzez proces Ciągłego Doskonalenia znajdziemy rozwiązanie Krytycznych Problemów, i wrócimy na dobrą drogę. ”

„Nie, nie”, powiedział sprzętowiec, „To będzie trwało za długo, a poza tym ta metoda nigdy wcześniej nie działała. Mam ze sobą szwajcarski scyzoryk i w krótkim czasie mogę rozebrać układ hamulcowy, znajdę usterkę, naprawię ją a my wrócimy na trasę”.

„Cóż”, powiedział programista, „zanim cokolwiek zrobimy, myślę, że powinniśmy wypchnąć samochód z powrotem na górę i sprawdzić, czy to się powtórzy”.

 


Twórcy przyznali, że Uniks i C to psikus

W oświadczeniu, które oszołomiło przemysł komputerowy, Ken Thompson, Dennis Ritchie i Brian Kernighan przyznali, że stworzony przez nich system operacyjny Unix i język programowania C to wyszukany żart z okazji prima aprilis utrzymywany przy życiu przez ponad 30 lat. Przemawiając na ostatnim Forum Rozwoju Oprogramowania UnixWorld, Thompson ujawnił, co następuje:

„W 1969 roku AT&T właśnie zakończyło pracę nad projektem GE / Honeywell / AT & T Multics. Brian i ja właśnie rozpoczęliśmy pracę nad wczesną wersją Pascala w laboratoriach ETH profesora Nichlausa Wirtha w Szwajcarii i byliśmy pod wrażeniem jego eleganckiej prostoty. Dennis właśnie skończył czytać „Bored of the Rings”, zabawną parodię National Lampoon wielkiej trylogii Tolkiena „Lord of the Rings”. Dla żartu postanowiliśmy zrobić parodie środowiska Multics i Pascala. Dennis i ja byliśmy odpowiedzialni za środowisko operacyjne. Przyjrzeliśmy się Multics i zaprojektowaliśmy nowy system tak złożony i zagadkowy, jak tylko było to możliwe, aby zmaksymalizować poziom frustracji zwykłych użytkowników, nazywając go Unixem jako parodia Multics, a także innymi bardziej ryzykownymi aluzjami. Dennis i Brian pracowali nad naprawdę wypaczoną wersją Pascala, zwaną „A.”. Kiedy odkryliśmy, że inni próbowali stworzyć prawdziwe programy z A, szybko dodaliśmy dodatkowe funkcje tajemnicze i ewoluowaliśmy do B, BCPL i ostatecznie C.

Zatrzymaliśmy się, gdy otrzymaliśmy czystą kompilację według następującej składni:

for(;P("\n"),R--;P("|"))for(e=C;e--;P("_"+(*u++/8)%2))P("|"+(*u/4) %2);

Nigdy, że współcześni programiści próbowaliby używać języka, który pozwalałby na takie stwierdzenie, było dla nas nie do ! Właściwie myśleliśmy o sprzedaniu tego Sowietom, aby cofnąć postęp informatyki o 20 lub więcej lat. Wyobraź sobie nasze zaskoczenie, kiedy AT&T i inne amerykańskie korporacje zaczęły próbować używać Uniksa i C! 20 lat zajęło im rozwinięcie wystarczającej wiedzy, aby wygenerować nawet mało użyteczne aplikacje z wykorzystaniem technologicznej parodii z lat 60., ale jesteśmy pod wrażeniem wytrwałości (jeśli nie zdrowego rozsądku) głównego programisty Uniksa i C. W każdym razie przez ostatnie kilka lat Brian, Dennis i ja pracowaliśmy wyłącznie w Adzie na Apple Macintosh i czujemy się naprawdę winni z powodu chaosu, zamieszania i naprawdę złego programowania, które wynikały z naszego głupiego dowcipu sprzed lat. ”

Najwięksi dostawcy i klienci Unix i C, w tym AT&T, Microsoft, Hewlett-Packard, GTE, NCR i DEC, odmówili w tej chwili komentarza. Borland International, wiodący dostawca narzędzi Pascal i C, w tym popularnych Turbo Pascal, Turbo C i Turbo C ++, oświadczył, że podejrzewał to od wielu lat i nadal będzie ulepszać swoje produkty Pascal i wstrzymać dalsze wysiłki na rzecz rozwoju C. Rzecznik IBM wybuchnął niekontrolowanym śmiechem i musiał odłożyć pospiesznie zwołaną konferencję prasową dotyczącą losów RS-6000, stwierdzając jedynie, że „VM będzie dostępne już wkrótce”. W tajemniczym oświadczeniu profesor Wirth z instytutu ETH i ojciec języków strukturalnych Pascala, Moduli 2 i Oberona stwierdził jedynie, że P. T. Barnum miał rację.

 


Facet przechodzi przez ulicę, gdy nagle woła do niego żaba: „Jeśli mnie pocałujesz, zamienię się w piękną księżniczkę”. Pochylił się, podniósł żabę i schował ją do kieszeni.

Żaba przemówiła ponownie: „Jeśli mnie pocałujesz ja zmienie sie w piękną księżniczkę i zostanę z tobą na tydzień”. Facet wyjął żabę z kieszeni, uśmiechnął się i schował ją do kieszeni.

Następnie żaba krzyknęła: „Jeśli mnie pocałujesz i zamienisz z powrotem w księżniczkę, zostanę z tobą i zrobię wszystko, co chcesz”. Znów facet wyjął żabę, uśmiechnął się do niej i schował z powrotem do kieszeni.

W końcu żaba zapytała: „O co chodzi? Powiedziałam ci, że jestem piękną księżniczką, że zostanę z tobą przez tydzień i zrobię wszystko, co chcesz. Dlaczego mnie nie pocałujesz?” Facet powiedział: „Słuchaj, jestem programistą. Nie mam czasu na dziewczynę, ale gadająca żaba to fajna sprawa”.

 


Podczas ostatniej konferencji Java real-time uczestnikom zadano dziwne pytanie:

„Gdybyście właśnie wsiedli do samolotu i odkryli, że wasz zespół był odpowiedzialny za oprogramowanie do sterowania lotem, ilu z was natychmiast by opuściło pokład?”

W lesie uniesionych rąk tylko jeden uczestnik siedział nieruchomo. Zapytany, co by zrobił, odpowiedział, że z przyjemnością pozostanie na pokładzie. Powiedział, że z takim oprogramowaniem jak tworzy jego zespół mało prawdopodobnym jest aby samolot dojechał do pasa startowego, a co dopiero faktycznie wystartował.

 


Nowy Jork - Zwolennicy Etycznego Traktowania Oprogramowania (PETS) ogłosili dziś, że do „listy obserwacyjnej” firm, które regularnie ćwiczą testowanie oprogramowania, dodano kolejnych producentów oprogramowania.

„Nie powinno się traktować oprogramowania w niewłaściwy sposób tylko aby firmy takie jak te mogły sprzedawać nowe produkty” - powiedział Ken Granola, rzecznik PETS. „Dostępne są alternatywne metody testowania tych produktów”.

Według PETS firmy te zmuszają oprogramowanie do długich i żmudnych testów - często bez odpoczynku - przez wiele godzin lub dni. Pracownicy są przydzielani do „łamania” oprogramowania za pomocą wszelkich niezbędnych środków, a nasze źródła podają, że często żartują sobie z „torturowania” oprogramowania.

„To nie żart” - powiedziała Granola. „Niewinne programy od dnia ich kompilacji są zamknięte w małych pokojach i są męczone godzinami. Całe życie spędzają na brudnych, źle utrzymanych komputerach i są bezceremonialnie usuwane, gdy nie są już potrzebne”.

Granola powiedział, że oprogramowanie jest przechowywane w niehigienicznych warunkach i jest zainfekowane błędami.

„Wiemy, że istnieją alternatywy dla tego horroru”, powiedział, cytując giganta branżowego Microsoft Corp. jako firmę, która odniosła sukces bez uciekania się do testowania oprogramowania.

 


Sun Microsystems pozywa wyspę Java

Mountain View, Kalifornia - Firma Sun Microsystems wniosła dziś naruszenie praw do znaku towarowego przeciwko wyspie Java w związku z użyciem ich znaku towarowego "Java".

W odpowiedzi na krytykę, że wyspa nazywa się Java od stuleci, prawnik firmy Sun Frank Cheatham powiedział: „Tak, i przez cały ten czas nigdy nie zgłosili znaku towarowego. Zasługują na utratę nazwy”.

Zamiast zapłacić opłatę licencyjną, wyspa postanowiła zmienić nazwę. Pierwotnie głosowali za zmianą na Visu Albasic, ale gniewny telegram z Redmond w stanie Waszyngton odwiódł ich od tego. Kraj ostatecznie zdecydował się na symbol zamiast nazwy - zgrabnie zabarwioną filiżankę kawy, która wciąż przywołuje ideę Javy. Ponieważ większość gazet i czasopism nie będzie mogła wydrukować nazwy wyspy, w dalszej części dokumentu będzie ona nazywana „Wyspą wcześniej znaną jako Java”.

"Wyspa dawniej znana jako Java" określa się jako wyspa śród-lądowa, jednak zostało to tylko wdrożone na archipelagu malajskim. Afryka ponoć wprowadziła to w stosunku do Madagaskaru, ale nadal prowadzą testy alfa.

Prawnicy Sun Microsystems chcieliby także zlokalizować właścicieli ogromnej ognistej kuli w centrum Układu Słonecznego. Na nich też coś mają...

 


Programista i inżynier oprogramowania siedzą obok siebie podczas długiego lotu z San Jose do Bangalore. Programista pochyla się do inżyniera oprogramowania i pyta, czy chciałby zagrać w fajną grę. Inżynier oprogramowania chce się po prostu zdrzemnąć, więc grzecznie odmawia i przewraca się do okna próbując zamknąc oczy.

Programista upiera się i wyjaśnia, że ​​gra jest naprawdę łatwa i daje dużo frajdy. Wyjaśnia: „Zadaję ci pytanie, a jeśli nie znasz odpowiedzi, płacisz mi 10 dolarów. Następnie zadajesz mi pytanie, a jeśli nie znam odpowiedzi, zapłacę Ci 10 dolarów”. Znów inżynier oprogramowania grzecznie odmawia i próbuje zasnąć. Programista, teraz trochę poruszony, mówi: „OK, jeśli nie znasz odpowiedzi, zapłacisz mi 10 dolarów, a jeśli nie znam odpowiedzi, zapłacę ci 100!”. To przyciąga uwagę inżyniera oprogramowania, a ponieważ nie widzi innego wyjścia, zgadza się na grę. Programista zadaje pierwsze pytanie. „Jaka jest odległość od Ziemi od Księżyca?” Inżynier oprogramowania nie odzywa się ani słowem, ale wyciąga rękę do portfela, wyciąga dziesięciodolarowy banknot i wręcza go programiście. Teraz kolej na inżyniera oprogramowania. Pyta on programistę: „Co wchodzi na wzgórze z trzema nogami a schodzi z czterema?”

Programista patrzy na niego zdziwiony. Wyciąga laptopa i przeszukuje wszystkie możliwe źródła. Włacza internet w swoim telefonie komórkowym i przeszukuje sieć i Bibliotekę Kongresu USA. Sfrustrowany wysyła e-maile do swoich współpracowników; bezskutecznie. Po około godzinie budzi inżyniera oprogramowania i wręcza mu 100 USD. Inżynier oprogramowania uprzejmie bierze 100 dolarów i odwraca się, by ponownie spróbować zasnąć. Programista nieco bardziej zdenerwowany wstrząsa nim i pyta: „No ale jaka jest odpowiedź?” Ten bez słowa sięga do portfela, wręcza programiście 10 USD i odwraca się, by znów zasnąć.

 


Chirurg, budowlaniec i programista spierali się o to, czyj zawód był najstarszy.

Chirurg zauważył: Cóż, w Biblii jest powiedziane, że Bóg stworzył Ewę z żebra pobranego od Adama. Wyraźnie wymagana była operacja, więc mogę słusznie stwierdzić, że moja jest najstarszą z naszych profesji.

Budowlaniec przerwał i powiedział: Ale jeszcze wcześniej w Księdze Rodzaju stwierdza, że ​​Bóg stworzył porządek z niebios i Ziemię z chaosu. Było to pierwsze i z pewnością najbardziej spektakularne zastosowanie inżynierii lądowej. Dlatego się mylisz. Mój jest najstarszym zawodem.

Programista odchylił się na krześle, uśmiechnął się i powiedział z przekonaniem: Ach, ale jak myślisz, kto stworzył chaos?

 


Programista idzie wzdłuż plaży i znajduje lampę. Pociera nią i pojawia się dżin, który mówi: "Jestem najpotężniejszym dżinem na świecie. Mogę spełnić każde twoje życzenie, ale tylko jedno."

Programista wyciąga mapę, wskazuje na nią i mówi: "Chcę pokoju na Bliskim Wschodzie." Dżin odpowiada, "Eee, nie wiem. Ci ludzie walczą od tysiącleci. Mogę zrobić wszystko, ale to prawdopodobnie przekracza moje możliwości."

Następnie programista mówi: "Jestem programistą, a moje programy mają wielu użytkowników. Spraw, aby wszyscy moi użytkownicy byli zadowoleni z mojego oprogramowania i spraw by prosili o rozsądne zmiany."

W tym momencie dżin odpowiada: "Weź pozwól mi ponownie zobaczyć tę mapę."

 


Śmieszne cytaty

Pierwsze 90% kodu stanowi pierwsze 90% czasu programowania. Pozostałe 10% kodu stanowi pozostałe 90% czasu programowania. (Tom Cargill)

Dzisiejsze programowanie to wyścig pomiędzy inżynierami oprogramowania dążącymi do budowania większych i lepszych programów odpornych na idiotów, a wszechświatem próbującym tworzyć większych i lepszych idiotów. Jak dotąd wszechświat wygrywa. (Rick Cook)

C ++: miejsce gdzie znajomi mają dostęp do twoich prywatnych członków. (Gavin Baker)

Czy poświęciłeś kiedykolwiek choć trochę czasu na czytaniu comp.lang.c ++? To naprawdę najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się o liczbie użytkowników C ++ szukających lepszego języka. (William Beckwith)

Jeśli debugowanie jest procesem usuwania błędów oprogramowania, programowanie musi być procesem ich wprowadzania. (Edsger Dijkstra)

C ++ byłby dobrym językiem nauczania, gdybyśmy mogli uczyć części ++ bez części C. (Michael Feldman)

Java jest pod wieloma względami C ++- (Michael Feldman)

C ++ ma swoje miejsce w historii języków programowania. Tak jak Kaligula ma swoje miejsce w historii Cesarstwa Rzymskiego. (Robert Firth)

C ++ w kantońskim wymawia się „C ha ha”. Czy muszę mówić dalej? (Mark Glewwe)

Pisanie w C lub C ++ jest jak używanie piły łańcuchowej ze zdjętymi wszystkimi osłonami bezpieczeństwa. (Bob Gray)

Kiedy twój młot to C++, wszystko zaczyna wyglądać jak kciuk. (Steve Haflich)

Istnieją dwa sposoby tworzenia projektu. Jednym ze sposobów jest uczynienie go tak prostym, że oczywiście nie może mieć braków. Innym sposobem jest uczynienie go tak skomplikowanym, że nie ma oczywistych braków. Pierwsza metoda jest znacznie trudniejsza. (C.A.R. Hoare)

Pięćdziesiąt lat badań nad językiem programowania i kończymy na C++ ??? (Richard O'Keefe)

Oprogramowanie i katedry są prawie takie same. Najpierw je budujemy, potem się modlimy. (Samuel Redwine)

Ewolucja języków: FORTRAN jest językiem nienapisanym. C jest językiem słabo napisanym. Ada jest silnie napisanym językiem. C ++ jest silnie hypowanym językiem. (Ron Sercely)

W C ++ trudniej jest strzelić sobie w stopę, ale kiedy to zrobisz, zdmuchniesz całą nogę. (Bjarne Stroustrup)

Zawsze chciałem, aby mój komputer był tak łatwy w obsłudze, jak mój telefon. Moje życzenie się spełniło, ponieważ nie mam już pojęcia jak korzystać z telefonu. (Bjarne Stroustrup)

C ++ to wysokiego poziomu, język asamblera tylko do zapisu. (Stefan Van Baelen)